Lezzetler Şehri...

Astım krizine en etkili çözüm
, / 281 0 0

Astım krizine en etkili çözüm

PAYLAŞ

Astım, solunum yollarının süregelen bir iltihap sonucu aşırı derecede duyarlı olmasına ve bazı etkenlerle zaman zaman daralmasına neden olan bir solunum yolu hastalığıdır. Bu iltihap hasta olan kişinin nefes almasını zorlaştırabilir ve bazı atak durumlarında kişinin nefes alması neredeyse imkansız hale gelir.

Limon dünyada en çok sevilen ve mutfaklarda en fazla kullanılan yiyeceklerden biri. Çiğ limon suyu ise antioksidan ve anti-kanser özelliği ile biliniyor ve yüzyıllardır pek çok hastalık için ve vücudu arındırmak amacı ile kullanılıyor. Limon suyunun kullanımının vücuda sayısız katkısı var, ayrıca astım ataklarını da kontrol altına alabiliyor.

Peki limon suyu astıma nasıl iyi geliyor?

Araştırmalara göre C vitamini bağışlılık sisteminizin güçlenmesine yardımcı oluyor ve bu sayede vücudunuz astım atağını tetikleyen dış faktörlere daha dayanıklı bir hale geliyor. Limon suyunun pek çok astım hastasına iyi geldiği gözlemlenmiş. 

Limon suyu, ayrıca akciğerin güçlenmesini ve daha rahat nefes almasını da sağlıyor. Güçlü bir antioksidan olan limon suyu, ciğerlere dolan herhangi bir zararlı madde ile savaştığı için de ataklara iyi geliyor.

Astım için limon suyunu nasıl kullanmalıyız?

Yarım çay kaşığı taze limon suyunu bir bardak su ile karıştırıp yemeklerden önce tüketmek vücuda iyi geliyor. Bu dozu yatmadan önce ve uyandıktan hemen sonra da içerseniz olumlu sonuçlar elde edeceksiniz. Zencefil de bu tarz iltihaplara karşı iyi gelen besinlerden biri. Tıkanmış olan havayollarını açmaya yardımcı oluyor.

Limon suyunun diğer faydaları

– pH alkali durumunu dengeler.
– Kanın temizlenmesine yardımcı olur.
– Kan şekerini dengeler.
– Kilo kaybına yardımcı olur.
– Kemik erimesine karşı savaşır.
– Bağışıklık sistemini güçlendirir.
– Öksürük ve soğuk algınlığına iyi gelir.

PAYLAŞ...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

Parola sıfırlama

ÜYE OL


LOG IN