Malzemeler:

10 adet milföy hamuru

Muhallebisi için:

1,5 su bardağı süt
1 yemek kaşığı un
1 tatlı kaşığı mısır nişastası
1 adet yumurta sarısı
3 yemek kaşığı toz şeker
200 ml.labne peyniri
2 yemek kaşığı vişne reçeli

Milföy hamurlarının üzeri için:

1 adetyumurta sarısı

Pişirme Önerisi

Milföy külahlarını, hazır olarak satılan dondurma kornetlerini kullanarak da hazırlayabilirsiniz. Kornetlerin üzerini yağlı kağıtla sarmayı unutmayın. Arzuya göre hazır olarak satılan çelikten yapılmış külah kalıpları kullanın.

Yapılışı:

Dikdörtgen şeklinde kestiğiniz yağlı kağıtlardan tek kullanımlık külahlar hazırlayın ya da hazır olarak satılan dondurma külahlarının etrafını yağlı kağıtla sarın.

Oda ısısında çözdürdüğünüz milföy hamurlarını pizza dilimleyici yardımıyla uzun ince şeritler halinde kesin.

Kestiğiniz hamur şeritlerini hazırladığınız külahlar üzerine hamurları birbiri üzerine bindirerek sarın.

Üzerlerine bir fırça yardımıyla çırpılmış yumurta sarısı sürdükten önceden ısıtılmış 170 derece fırında 20-25 dakika kadar pişirin.

Tatlının muhallebisi için; süt, un, mısır nişastası, yumurta sarısı ve toz şekeri tencereye aldıktan sonra bir çırpıcı yardımıyla karıştırın.

Muhallebi karışımını topaklanmaması için sürekli karıştırarak kısık ateşte pişirin. Koyu bir kıvam aldığında ocaktan alıp karıştırarak soğutun.

Suyunu süzdürdüğünüz labne peyniri ve vişneli reçeli ilavesiyle krema kıvamına getirin.

Fırından çıkan milföy külahlarını kısa bir süre oda ısısında beklettikten sonra iç kısımlarında bulunan yağlı kağıtları çıkartın. İç kısımlarını hazırladığınız kremayla doldurduktan sonra bekletmeden servis yapın.

Favorilere ekle